FOLKETINGSVALG TIRSDAG 1. NOVEMBER 2022 - CREDITS

REDAKTION

Trine Ravnsmed Pejtersen

Rasmus Holst Nielsen

Yigal Jacob Znaty

 

FOTOGRAFER

Jan Fagranes

Stephan Brandt Lilliecrona

Nicolaj Skotte

Henrik Jensen

Amalie K. Radoor

Martin Lykke Hansen

Alexander Østerlin Koch

Jesper Bæk-Sørensen

Henrik Berring

Heidi Godskesen Rasmussen

Jesper Schjødt

Nicklas Palner

Kasper Müller

Rasmus Aude

Thomas Vestergård Sørensen

 

DRONEFOTOGRAFER

Esben Mygind Mikkelsen

Rune Mygind Mikkelsen

 

HELIFOTOGRAF

Krister Stub

 

REDIGERING

Jeppe Svendsen

Casper Steinmetz

 

 

RADIKALE VENSTRE

 

FOTOGRAFER

Sebastian Fernblad

Emil Lynge Iversen

 

REGISSØR

Maria Lindberg

 

 

SOCIALDEMOKRATIET

 

FOTOGRAFER

Emilie Monies

Stefan Kristensen

Peter Ramsø

Henrik Damberg

Kristian Mølgaard

 

LYD

Otto Mikkelsen

 

REGISSØR

Ulrik Appel

 

TEKO

Allan Juul-Arnfred

 

CCU

Anders Bruun

 

PRODUCER

Jacob Arent Jürs

 

 

DANMARKSDEMOKRATERNE

 

FOTOGRAFER

Kenneth Sand

Nicki Reitz

Henrik Schlüter

Thomas Fischer

 

REGISSØR

Claus Jacobsen

 

 

DANSK FOLKEPARTI

 

FOTOGRAFER

Thomas Scavenius

Casper Runge Nissen

Esben Frese

Thomas Fischer

 

LYD

Kjetil Dolva Jensen

Christian Parker

 

TEKO

Stian Dolva Jensen

 

CCU

Christer Högström

 

PRODUKTIONSLEDER

Malene Schiøtz Winding

 

BILLEDMIXER

Claus Dahlstrøm

 

PRODUCER

Jacob Poulsen

 

 

SF

 

FOTOGRAFER

Lars Stauning

Emil Tvilum Toft

 

LYS

Iris Freja Ravn

 

REGISSØR

Jonas Svensson

 

TEKO/CCU

Jon Keutmann

 

PRODUCER

Anders From

 

 

MODERATERNE

 

FOTOGRAFER

Karsten Hagelund

Peter Thorsøe

Jesper Nielsen

Alexander Assentoft

 

LYS

Brian Haggesen

 

REGISSØR

Bente Mikkelsen

 

TEKO

Thøger Andersen

 

PRODUCER

Sam Moody Toft-Høj

 

 

LIBERAL ALLIANCE

 

FOTOGRAFER

Morten Mikkelsen

Gustav Thorsøe

 

REGISSØR

Axel S. Brown

 

TEKO/CCU

Julian Passarge

 

PRODUCER

Thomas Sode

 

 

KONSERVATIVE

 

FOTOGRAFER

Albert Bogs

Anders Agerbo

Frederik Tybjerg

Mikkel Hammer

Lau Andersen

Andreas Piet Lacor

 

LYS

Lewi Nicolson

 

LYD

Peter Ølsted

Patrick Olsen

 

REGISSØR

Linda Steffensen

 

TEKO

Peter Mark

 

CCU

Martin Brask

 

PRODUCER

Casper Corvinius

 

 

ENHEDSLISTEN

 

FOTOGRAFER

Johan Windfeldt

Kristian Mølgaard

 

STEADICAM

Edvard Friis-Møller

 

FOCUSPULLER

Gitte Gammelgaard

 

LYS

Jake Topa

 

REGISSØR

Kathrine Holmboe

 

PRODUKTIONSLEDER

Vinie Hjort Thygesen

 

TEKO

Jesper Rau

Peter Adamsen

 

PRODUCER

Nina Breyen

 

 

VENSTRE

 

FOTOGRAFER

Mette Nielsen

Carsten Horsted

Michael Jensen

 

LYS

Patrick Kassow Bodholt Rossing

 

 

REGISSØR

Lars Fønss

 

 

NYE BORGERLIGE

 

FOTOGRAFER

Simon Kronborg

Jes Damkær Hansen

 

LYD

Henry Michaelsen

Patrick Olsen

 

REGISSØR

Mette Landberg Larsen

 

PRODUKTIONSLEDER

Benny Madsen

 

TEKO/CCU

Mogens Zender

 

PRODUCER

Michael Iversen

 

 

ANKOMSTER X-BORG

 

FOTOGRAGER

Lars Riisom

Mikkel Havbro

Niels Moseholm

 

PRODUCER

Kenneth Bruun

 

 

AFSLUTNINGSDEBATTEN

 

FOTOGRAFER

Andrew Pellett

David Saietz

Gustav Strångert

Kristian Graven

Lasse Falkenberg

Lasse Haynes

Line Yde

Malthe Vedding Poulsen

Martin Blicher

Martin Stenbæk Hansen

Mikkel Havbro

Morten Krüger

Morten Larvad

Niels Moseholm

Per Gerike

Peter Mühlhausen

Sune Fritzen

 

 

KRAN-FOTOGRAFER

Emil Bendtsen

Lars Riisom

Peter Sandager

 

GRIP

Andreas Winding

Christian Broe-Brøndum

Rune Wedel-Heinen

 

STEADIFOTOGRAFER

Karsten Korsager Mud

Ricki Henri

 

LYS

Martin Andersen

Miki Geil

Robert Juhl

Claus Mikkelsen

 

LYD

Søren Henner

Henrik Landgreen

Christian Hammer

 

TEKO

Søren Kirk

 

CCU

Flemming Pedersen

 

SMINKØRER

Emilie Preskou

Henrik Torp Hansen

Morten Kongsbak

 

REGISSØR

Camilla Oona

 

PRODUKTIONSLEDER

Sussie Vincentz

 

PRODUCER

Kim Nørgaard

 

 

ODENSE

 

RESULTATANSVARLIG

Jakob Vissing

Lea Simone Pedersen

 

TEKO ODENSE

Jesper Koch

Frank Sørensen

Simon Haugaard

Stig Nordskov Nielsen

Lars Agergaard

Søren Christensen

Benjamin Lyrk

Lars Geisler

Henning Nielsen

Bjarne Varto Pedersen

Claus Mogensen

 

LYD

Søren Brylle

 

PRODUKTIONSLEDER

Casper Olsson

 

REDAKTØR

Christoffer Nestor

Thomas Gadsbølle

 

 

 

STUDIEPRODUKTION

 

VÆRTER

Cecilie Beck

Troels Mylenberg

Ask Rostrup

Hans Redder

 

FOTOGRAFER

Henrik Lobedanz

Peter Utzon

Carsten Marcher

Rita Alsbjerg Wolff

 

STEADI

Kim Jensen

Anders Elgaard

 

FOCUSPULLER

Mads Hoppe

Martin Samsøe

 

LYS

Rasmus Bremer

Morten Bremer

 

LYD

Mathias Dahlin

Tobias Frank

Jens Bacher

Niels Jerl

Mads Kærså

 

 

SMINKØRER

Charlotte Pedersen

Silje Ryvænge

Camilla Hentze

 

REGISSØR

Jakob Bjørn

 

MUSIK

Anders Mechlenburg

 

CCU

Frederik Ekendahl

 

EVS

Christian Krickhahn

Andreas Falck Vestergaard

Magnus Bergstrand

 

EVS-REDAKTØRER

Kasper Søgaard Alstrup

Asger Manuel Jørgensen

 

GRAFISK DESIGN

Adi Strichman

Michael James Knight

Claes Bondo

 

GRAFIKAFVIKLER

Christina Krogh Lauritzen

Christian Thaagaard Skov Sørensen

Malthe Wehlitz

Kristian Vinum

 

RESULTATANSVARLIG

Rasmus Dam Nielsen

Martin Harbo

 

SCENOGRAFI

Mads Hage Thomsen

 

PRODUKTIONSLEDERE

Christina Boeriis

Maria Uhrenfeldt

 

TEKO

Finn Brorly

Niklas Sjöstrand

Jeppe Hansen

Anders Søgaard

Magnus Jensen

Jonas Rubenson

Lars Ryborg

Rasmus Boesen

Jan Dawall

Martin Evald Pedersen

Michael Steenhoff Madsen

Johnny Riisom

Morten Rud

Poul Vestergaard

Svend Erik Karlsen

 

ASS. PRODUCER

Mette Birkeslund

 

BILLEDMIXER

Tomas Klok

 

PRODUCER

Lars Søndergaard

 

REDAKTØRER

Lasse Rønlev

Lotte Bundsgaard

Ane-Sophie Næsby

 

PRODUCENT

Kamilla Walsøe

 

Seneste nyt

DSC9057
28. november 2022

Nævn: TV 2 opfylder sine public service-forpligtelser

Nævn: TV 2 opfylder sine public service-forpligtelser
Framegrab 1
21. november 2022

TV 2 hypnotiserer fodboldfans tilbage til 1992

TV 2 hypnotiserer fodboldfans tilbage til 1992
3840X2160 FIFA VM
16. november 2022

TV 2 er klar til FIFA VM 2022

TV 2 er klar til FIFA VM 2022

Billede {0} af {1}