Credits: Folkeafstemning om forsvarsforbehold

Folkeafstemning om forsvarsforbehold - credit
01-06-2022
Af: TV 2 Kommunikation

Credits

ENG-FOTOGRAFER

Mikkel Bang

Frederik Rick

Sidsel Jensen

Kim Hess

Ulrik Hartmann Agerbeck

Martin Lykke Hansen

Anders Bach

Jan Johansen

 

KLIPPER

Casper Steinmetz

 

FOTOGRAFER CHRISTIANSBORG

Claus Bie

Marie-Louise Tarp Jensen

Martin Relsted

Stephan Brandt Lilliecrona

Simon Steensen

Jesper Schjødt

Steen Bressendorff

 

STEADI

Edvard Friis Møller

 

FOCUSPULLER

Gitte Gammelgaard

 

KØDBYEN

 

FOTOGRAFER

Jan Weber

Louise Bajer Hallander

 

TEKO/LYD

Thøger Andersen

 

PRODUCER

Kim Hjortkjær

 

 

SF

 

FOTOGRAFER

Ida Marie Høgh

Alexander Østerlin Koch

 

 

ENHEDSLISTEN

 

FOTOGRAFER

Henrik Lobedanz

Karsten Hagelund

Leander Cristo Tram Løvemærke

 

 

KONSERVATIVE

 

FOTOGRAFER

Thomas Sode

Ulrik Hartmann Agerbeck

 

 

NYE BORGERLIGE

 

FOTOGRAFER

Peter Thorsøe

Rasmus Aude

 

LYD

Mads Kærså

Mads Birn

Tobias Frank

 

CCU

Claus Jørgensen

 

PRODUKTIONSLEDER

Malene Schiøtz Winding

 

TEKO

Jørgen Gramstrup

 

BILLEDMIXER

Claus Dahlstrøm

 

PRODUCER

Jacob Poulsen

 

 

SOCIALDEMOKRATIET

 

FOTOGRAFER

Henrik Nielsen

Nicky Reitz

Stefan Kristensen

 

 

DANSK FOLKEPARTI

 

FOTOGRAFER

Peter Laursen

Gustav Thorsøe

Kenneth Sand

 

LYD

Peter Ølsted

Jon Lyngemark

 

CCU

Jesper Micheelsen

 

PRODUKTIONSLEDER

Claus Jacobsen

 

TEKO

Allan Juhl Arnfeldt

 

PRODUCER

Jacob Arent Jürs

 

 

VENSTRE

 

FOTOGRAFER

Sune Harmsen

Morten Darving

Peter Bak

 

LYD

Henry Michaelsen

Christian Wulff

 

CCU

Jeppe Hansen

 

REGISSØR

Anne-Stine Olsen

 

PRODUKTIONSLEDER

Pernille Klindt Pedersen

 

TEKO

Anders Søgaard Jensen

Jesper Nielsen

 

PRODUCER

Mikkel Hjortgaard Skriver

 

 

VENSTRE

 

FOTOGRAFER

Sune Harmsen

Morten Darving

Peter Bak

 

LYD

Henry Michaelsen

Christian Wulff

 

CCU

Jeppe Hansen

 

REGISSØR

Anne-Stine Olsen

 

TEKO

Jesper Nielsen

 

PRODUCER

Mikkel Hjortgaard Skriver

 

 

ANKOMST

 

FOTOGRAFER

David Saietz

Asger Zangenberg

Kasper Borg

Martin Hagge

Kasper Helms

Mads Rasmussen

Lars Stauning

Dorte Bach  

 

STEADI

Christian Frisk-Puggaard

Kristian Appel

 

FOCUSPULLER

Thomas Fischer

Tao Ahler    

 

GRIP

Kim Carlsen

Philip Cooke

 

LYS

Steen O. Larsen

Martin Andersen

 

LYD

Jakob Henderson

Kenneth Asen

 

REGISSØR

Caroline Poulsen

 

CCU

Flemming Pedersen

Ole Jensen

 

PRODUKTIONSLEDER

Pernille Klindt Pedersen

Celine Nørrekjær

 

TEKO

Viggo Olsen

Thomas Søgaard

Martin Vennergaard Hermansen

 

TEKO CHRISTIANSBORG

Lars Köcher

 

PRODUCER

Kasper Lange

 

 

AFSLUTNINGSDEBAT

 

FOTOGRAFER

Andrew Pellett

Nikolaj Beenfeldt

Sune Fritzen

Per Gerike

Kristian Graven

Peter Sandager

 

GRIP

Morten Jensen

 

LYS

Robert Juhl

 

LYD

Henry Michaelsen

Aksel Toft

Christian Wulff

 

REGISSØR

Caroline Kamp

 

CCU

Jeppe Hansen

 

SMINKØR

Henrik Torp Hansen

Susan Salling

 

TEKO

Anders Søgaard Jensen

Jesper Nielsen

 

PRODUCER

Rolf Sørensen

 

TV 2 REDAKTØR

Martin Harbo

 

DR REDAKTØR

Eva Schulsinger

 

 

STUDIEPRODUKTION

 

VÆRTER

Cecilie Beck

Troels Mylenberg

Ask Rostrup

 

REDAKTION

Kasper Søgaard Alstrup

Mette Blume Bojsen

Trine Ravnsmed Pejtersen

 

FOTOGRAFER

Carsten Marcher

Gean Reutin

Peter Utzon

Henrik Lobedanz

 

STEADI

Kim Jensen

Anders Elgaard

 

FOCUSPULLER

Christian Parker

Tobey Nordenlund

 

LYS

Rasmus Bremer

Emil Krog

Kenneth Hansen

Michael Havdrup Nielsen

 

LYD

Jesper Mogensen

Anders Bech Lassen

 

SMINKØR

Charlotte Pedersen

Gamze Güler

Mille Ree

Amanda Nikolic

 

SUPPORT

Jesper Koch

Veronica Snerle Holsting

Søren Christensen

Henning Nielsen

Lars Agergaard

Jens Christoffersen

 

REGISSØR

Jakob Bjørn

 

MUSIK

Anders Mechlenburg

 

CCU

Fredrik Ekendahl

 

EVS

Casper Corvinius

 

GRAFIKREPORTER

Christina Krogh Lauritzen

 

TAL-DATA

Morten Lehm

 

RESULTATAFVIKLER

Sönke Brix

 

TALREDAKTØRER

Martin Harbo

Rasmus Dam Nielsen

 

SCENOGRAFI

Mads Hage Thomsen

 

GRAFISK DESIGN

Adi Strichman

Michael James Knight

Claes Bondo

Nial Nordbjerg

Camilla Skjærbæk

Trine Gregers Aagaard

Jan Andersen

 

PRODUKTIONSLEDER

Christina Boeriis

 

TEKO

Martin Evald Pedersen

Ole Pedersen

Claus Mogensen

Steffen Inderberg

Brian Obbekjær Jensen

Jan Dawall

Julian Blau

Michael Steenhoff Madsen

 

ASS. PRODUCER

Mette Birkeslund

 

BILLEDMIXER

Tomas Klok

 

PRODUCER

Lars Søndergaard

 

REDAKTØR

Lasse Rønlev

Lotte Bundsgaard

 

 

 

Seneste nyt

Cathrine (1)
28. juni 2022

Ny kommunikationsdirektør til TV 2 – Cathrine Kier hentes til udvidet corporate afdeling

Ny kommunikationsdirektør til TV 2 – Cathrine Kier hentes til udvidet corporate afdeling
Kerrin Linde 001 (1)
24. juni 2022

TV 2 NEWS udpeger ny redaktionschef

TV 2 NEWS udpeger ny redaktionschef
Annedyrehauge Annestig (1)
23. juni 2022

Parter bag Media City Odense vil skabe ny medieby centralt i Odense

Parter bag Media City Odense vil skabe ny medieby centralt i Odense

Billede {0} af {1}